Karol Wilgorz
Salon Viessmann Wrocław
ul. B.B. Canaletta 69
51-650 Wrocław
48 71 3451677
505 195 007
salon@wilgorz.pl

Karol Wilgorz

Technika Grzewcza

Modernizacja

Dlaczego my?

Od 30-stu lat wykonujemy usługi z zakresu instalacji ogrzewania wody cieplej i zimnej, gazu , systemu wentylacji z odzyskiem ciepła (rekuperacji) oraz  centralnych odkurzaczy. Kompleksowe usługi w wyżej wymienionym zakresie wykonujemy pod klucz. Dzięki długoletniemu doświadczeniu i ciągłemu podnoszeniu kwalifikacji jesteśmy przygotowani do wykonywania najbardziej wyszukanych rozwiązań mających na  celu w pełni zaspokoić potrzeby naszych klientów.

Jako Członek Dolnośląskiej Izby Inżynierów Budownictwa posiadamy wszystkie niezbędne certyfikaty pozwalające wykonywać wymienione prace wraz z wpisem do Dziennika Budowy.

 

Chciałbyś obniżyć rachunki?

Koszty ogrzewania budynku i ciepłej wody użytkowej stanowią od 70 do 90% rocznych kosztów eksploatacji budynku. Modernizując stary i nieefektywny system grzewczy możemy każdego roku uzyskać znaczne oszczędności na kosztach jego ogrzewania.
Nowoczesne rozwiązania systemów grzewczych zapewniają szczególnie niskie koszty ogrzewania, a przy tym są komfortowe, bezpieczne, przyjazne środowisku naturalnemu i pozwalają uniezależnić się od tradycyjnych paliw

Kotły starego typu charakteryzują się małą elastycznością pracy i nie potrafią szybko reagować na zmieniające się temperatury zewnętrzne. Ich sprawność znacznie spada (nawet o kilkadziesiąt procent), przy pracy z niskim obciążeniem – przy małym zapotrzebowaniem na ciepło budynku.

Nie stanowi to problemu dla kotłów nowego typu o wysokiej sprawności pracy przy małym jak i maksymalnym obciążeniu, które mogą szybko reagować na zmieniające się temperatury zewnętrzne i płynnie regulować ilość dostarczanego ciepła maksymalnie oszczędzając paliwo.

 

Czym ogrzewać ?

W starej instalacji z kotłem gazowym najłatwiejszym sposobem modernizacji źródła ciepła będzie zastosowanie również kotła gazowego, a największe oszczędności na kosztach ogrzewania uzyskamy jeśli będzie to kocioł kondensacyjny.

W modernizowanym domu idealnym rozwiązaniem może być kocioł kondensacyjny wiszący, a w przypadku braku miejsca można zastosować kocioł stojący lub wiszący z zabudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej (c.w.u.).

Nowoczesne kotły kondensacyjne są oszczędniejsze od tradycyjnych dzięki:

  • wykorzystaniu dodatkowego ciepła ze spalin (kondensacja), które w tradycyjnych kotłach tracone jest bezpowrotnie do atmosfery
  • najnowszej generacji palnikom promiennikowym (palniki MatriX), które skuteczniej przekazują ciepło wodzie grzewczej od tradycyjnych palników, dopasowują ilość wytwarzanego ciepła do aktualnego zapotrzebowania na ciepło budynku w szerokim zakresie mocy grzewczej
  • układom kontrolującym spalanie (Lambda-Pro-Control), które zapewniają zawsze maksymalne wykorzystanie energii zawartej w paliwie w czasie normalnej eksploatacji kotła
  • wymiennikom Inox-Radial o dużej skuteczności przekazywania ciepła ze spalin wodzie grzewczej i dużej trwałości – wykonane ze stali szlachetnej wysokiej jakości (z dodatkiem tytanu i molibdenu) i o specjalnej konstrukcji, która zapewnia maksymalne odebranie ciepła ze spalin

Niskie koszty ogrzewania uzyskamy również stosując kotły na drewno – kotły zgazowujące drewno. Zamieniają one drewno na gaz, który następnie jest spalany. Pracują z wysoką sprawnością i są przyjazne dla środowiska.

Pompy ciepła zapewniają najniższe koszty ogrzewania i pracują bezobsługowo. Do ogrzewania wykorzystują głownie bezpłatną energię zgromadzoną w gruncie, wodzie gruntowej i powietrzu atmosferycznym. Przy pomocy energii elektrycznej zamieniają ją na komfortowe ciepło grzewcze.

Nowoczesne pompy ciepła ogrzewają wodę zasilającą instalację grzewczą budynku do temperatury 65°C. Dzięki czemu pompa ciepła może współpracować z grzejnikami, a możliwość pozostawienia „starych” grzejników obniża koszty inwestycji i eliminuje niechciany remont.

Bezpłatną energię wykorzystują również kolektory słoneczne, które jako dodatkowe źródło ciepła mogą współpracować z kotłem grzewczym czy pompą ciepła. Są idealnym uzupełnieniem głównego źródła ciepła również w modernizowanym budynku. Instalacja solarna do wspomagania ogrzewania ciepłej wody użytkowej oszczędzi do 60% kosztów jej ogrzewania w ciągu roku. Przy czym żywotność kolektorów wysokiej jakości wynosi minimum 20 lat.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperacja) polega na kontrolowanym usuwaniu powietrza z pomieszczeń obciążonych wilgocią i intensywnymi zapachami (kuchnia, łazienka, toaleta). Świeże powietrze (z zewnątrz budynku), przepływa przez wymiennik ciepła znajdujący się w centrali wentylacyjnej, gdzie jest wstępnie ogrzewane przez powietrze usuwane z budynku. Ogrzane i oczyszczone świeże powietrze rozprowadzane jest następnie przewodami do pomieszczeń stałego przebywania (np. salon, sypialnia).

Wentylacja z odzyskiem ciepła dostarcza świeże powietrze do pomieszczeń w ilości i czasie zgodnym z zapotrzebowaniem, oraz obniża koszty ogrzewania budynku.

Przy wyborze sposobu ogrzewania konkretnego budynku istotne będzie określenie kosztów inwestycji i oszczędności na kosztach ogrzewania jakie uzyskamy dzięki modernizacji. Mogą się one różnić w zależności od przyjętych rozwiązań i zakresu koniecznych robót.

Ponieważ podczas modernizacji obiektu istotną rolę odgrywa możliwie szybki czas przeprowadzenia jej oraz jak najmniejsza „uciążliwość” wykonywania robót, wyszliśmy naprzeciw tym wymaganiom. Jesteśmy zaopatrzeni w najwyższej klasy rozwiązania technologiczne umożliwiające szybkie i precyzyjne wykonywanie przewiertów przez różnego rodzaju materiały, odwierty, dłutowanie wyburzeniowe, przekucia pod rury i kable. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych narzędzi zapewniamy  bezpieczeństwo wykonywania usług oraz ich wysoką jakość.

Facebook

Google Plus