Modernizacja

Modernizacja starych instalacji

Dlaczego my?

Wilgorz Salon Firmowy Viessmann Wrocław

Od 30-stu lat wykonujemy usługi z zakresu instalacji ogrzewania wody cieplej i zimnej, gazu, systemu wentylacji z odzyskiem ciepła (rekuperacji) oraz centralnych odkurzaczy.

Kompleksowe usługi w wyżej wymienionym zakresie wykonujemy pod klucz. Dzięki długoletniemu doświadczeniu i ciągłemu podnoszeniu kwalifikacji jesteśmy przygotowani do wykonywania najbardziej wyszukanych rozwiązań mających na celu w pełni zaspokoić potrzeby naszych klientów.

Jako Członek Dolnośląskiej Izby Inżynierów Budownictwa posiadamy wszystkie niezbędne certyfikaty pozwalające wykonywać wymienione prace wraz z wpisem do Dziennika Budowy.

Chciałbyś obniżyć rachunki?

Koszty ogrzewania budynku i ciepłej wody użytkowej stanowią od 70 do 90% rocznych kosztów eksploatacji budynku. Modernizując stary i nieefektywny system grzewczy możemy każdego roku uzyskać znaczne oszczędności na kosztach jego ogrzewania.

Nowoczesne rozwiązania systemów grzewczych zapewniają szczególnie niskie koszty ogrzewania, a przy tym są komfortowe, bezpieczne, przyjazne środowisku naturalnemu i pozwalają uniezależnić się od tradycyjnych paliw

Kotły starego typu charakteryzują się małą elastycznością pracy i nie potrafią szybko reagować na zmieniające się temperatury zewnętrzne. Ich sprawność znacznie spada (nawet o kilkadziesiąt procent), przy pracy z niskim obciążeniem – przy małym zapotrzebowaniem na ciepło budynku.

Nie stanowi to problemu dla kotłów nowego typu o wysokiej sprawności pracy przy małym jak i maksymalnym obciążeniu, które mogą szybko reagować na zmieniające się temperatury zewnętrzne i płynnie regulować ilość dostarczanego ciepła maksymalnie oszczędzając paliwo.

Czym ogrzewać?

W starej instalacji z kotłem gazowym najłatwiejszym sposobem modernizacji źródła ciepła będzie zastosowanie również kotła gazowego, a największe oszczędności na kosztach ogrzewania uzyskamy jeśli będzie to kocioł kondensacyjny.

W modernizowanym domu idealnym rozwiązaniem może być kocioł kondensacyjny wiszący, a w przypadku braku miejsca można zastosować kocioł stojący lub wiszący z zabudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej (c.w.u.).

Nowoczesne kotły kondensacyjne są oszczędniejsze od tradycyjnych dzięki:

wykorzystaniu dodatkowego ciepła ze spalin (kondensacja), które w tradycyjnych kotłach tracone jest bezpowrotnie do atmosfery

najnowszej generacji palnikom promiennikowym (palniki MatriX), które skuteczniej przekazują ciepło wodzie grzewczej od tradycyjnych palników, dopasowują ilość wytwarzanego ciepła do aktualnego zapotrzebowania na ciepło budynku w szerokim zakresie mocy grzewczej

układom kontrolującym spalanie (Lambda-Pro-Control), które zapewniają zawsze maksymalne wykorzystanie energii zawartej w paliwie w czasie normalnej eksploatacji kotła

wymiennikom Inox-Radial o dużej skuteczności przekazywania ciepła ze spalin wodzie grzewczej i dużej trwałości – wykonane ze stali szlachetnej wysokiej jakości (z dodatkiem tytanu i molibdenu) i o specjalnej konstrukcji, która zapewnia maksymalne odebranie ciepła ze spalin

Niskie koszty ogrzewania uzyskamy również stosując kotły na drewno – kotły zgazowujące drewno. Zamieniają one drewno na gaz, który następnie jest spalany. Pracują z wysoką sprawnością i są przyjazne dla środowiska.

 

Pompy ciepła zapewniają najniższe koszty ogrzewania i pracują bezobsługowo. Do ogrzewania wykorzystują głownie bezpłatną energię zgromadzoną w gruncie, wodzie gruntowej i powietrzu atmosferycznym. Przy pomocy energii elektrycznej zamieniają ją na komfortowe ciepło grzewcze.

 

Nowoczesne pompy ciepła ogrzewają wodę zasilającą instalację grzewczą budynku do temperatury 65°C. Dzięki czemu pompa ciepła może współpracować z grzejnikami, a możliwość pozostawienia „starych” grzejników obniża koszty inwestycji i eliminuje niechciany remont.

 

Bezpłatną energię wykorzystują również kolektory słoneczne, które jako dodatkowe źródło ciepła mogą współpracować z kotłem grzewczym czy pompą ciepła. Są idealnym uzupełnieniem głównego źródła ciepła również w modernizowanym budynku. Instalacja solarna do wspomagania ogrzewania ciepłej wody użytkowej oszczędzi do 60% kosztów jej ogrzewania w ciągu roku. Przy czym żywotność kolektorów wysokiej jakości wynosi minimum 20 lat.

 

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperacja) polega na kontrolowanym usuwaniu powietrza z pomieszczeń obciążonych wilgocią i intensywnymi zapachami (kuchnia, łazienka, toaleta). Świeże powietrze (z zewnątrz budynku), przepływa przez wymiennik ciepła znajdujący się w centrali wentylacyjnej, gdzie jest wstępnie ogrzewane przez powietrze usuwane z budynku. Ogrzane i oczyszczone świeże powietrze rozprowadzane jest następnie przewodami do pomieszczeń stałego przebywania (np. salon, sypialnia).

 

Wentylacja z odzyskiem ciepła dostarcza świeże powietrze do pomieszczeń w ilości i czasie zgodnym z zapotrzebowaniem, oraz obniża koszty ogrzewania budynku.

Przy wyborze sposobu ogrzewania konkretnego budynku istotne będzie określenie kosztów inwestycji i oszczędności na kosztach ogrzewania jakie uzyskamy dzięki modernizacji. Mogą się one różnić w zależności od przyjętych rozwiązań i zakresu koniecznych robót.

 

Ponieważ podczas modernizacji obiektu istotną rolę odgrywa możliwie szybki czas przeprowadzenia jej oraz jak najmniejsza „uciążliwość” wykonywania robót, wyszliśmy naprzeciw tym wymaganiom. Jesteśmy zaopatrzeni w najwyższej klasy rozwiązania technologiczne umożliwiające szybkie i precyzyjne wykonywanie przewiertów przez różnego rodzaju materiały, odwierty, dłutowanie wyburzeniowe, przekucia pod rury i kable. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych narzędzi zapewniamy bezpieczeństwo wykonywania usług oraz ich wysoką jakość.

Zajmujemy się także:

Kompleksowe usługi skierowane są przede wszystkim do odbiorców indywidualnych.

Nowe instalacje

Kompleksowe usługi skierowane są przede wszystkim do odbiorców indywidualnych.

Kompleksowa obsługa wszystkich urządzeń oraz instalacji Viesmann

Serwis

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, e-mailowego oraz do wizyty w naszym Salonie Firmowym.