Karol Wilgorz
Salon Viessmann Wrocław
ul. B.B. Canaletta 69
51-650 Wrocław
48 71 3451677
505 195 007
salon@wilgorz.pl

Karol Wilgorz

Technika Grzewcza

Nowe instalacje

Dlaczego my?

Zajmujemy się kompleksowym wykonaniem instalacji grzewczych, sanitarnych i kanalizacyjnych. W celu dostarczenia najlepszych rozwiązaniach technologicznych i systemowych dla Twoich projektów korzystamy tylko z urządzeń oraz materiałów renomowanych, wiodących na rynku firm.

Jako Członek Dolnośląskiej Izby Inżynierów Budownictwa posiadamy wszystkie niezbędne certyfikaty pozwalające wykonywać wymienione prace wraz z wpisem do Dziennika Budowy.

 d2 Koszty ogrzewania tego samego budynku mogą się znacznie różnić między sobą, w zależności od standardu systemu grzewczego. Należy zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiedniego systemu grzewczego, gdyż w praktyce koszty ogrzewania budynku i podgrzewania ciepłej wody użytkowej, stanowią od 70 do 90% wszystkich rocznych kosztów eksploatacji budynku, związanych ze zużyciem energii.

 

Jakie źródło ciepła ?

Nowoczesne rozwiązania systemów grzewczych potrafią zapewnić szczególnie niskie koszty eksploatacji – niższe od uważanych za tradycyjnie tanie w eksploatacji kotły węglowe, a przy tym w nieporównywalnie bardziej efektywny, bezpieczny, komfortowy i przyjazny środowisku naturalnemu sposób.

 d11  d12  d13

Wszystkim inwestorom, którzy mogą skorzystać z gazu ziemnego polecamy kotły kondensacyjne Vitodens, o bardzo wysokiej sprawności. Są one wyposażone w palnik modulowany MatriX oraz bardzo nowoczesne rozwiązanie pozwalające określać kaloryczność paliwa gazowego i automatycznie dostosowywać ilość dostarczanego powietrza do spalania. Bardzo cicha praca palnika pozwala na montaż tego typu kotła w każdym pomieszczeniu, na które pozwalają Polskie Normy. Szczególnie polecanym rozwiązaniem jest zastosowanie kotłów kondensacyjnych współpracujących z kolektorami słonecznymi. Takie rozwiązania jak kompaktowe centrale grzewcze Viessmann Vitodens 343-F lub Vitodens 242-F, stanowią wygodne w zastosowaniu rozwiązanie, wymagające minimalnej powierzchni zabudowy. W celu zmniejszenia kosztów eksploatacji instalację można wyposażyć w kolektory słoneczne bądź pompę ciepła.  Jeżeli nie ma dostępu do gazu ziemnego warto rozważyć ogrzewanie obiektu pompą ciepła, coraz częściej docenianą przez odbiorców indywidualnych, ze względu na przyjazną dla środowiska pozyskiwaną energię oraz niskie koszty eksploatacyjne. Polecamy również koły opalane drewnem, lub paliwem pochodnym drewna.

 

Cennik

Facebook

Google Plus